Чому насправді Америка припинила видачу віз росіянам

Сполучені Штати припиняють видачу будь-яких віз для росіян, окрім імміграційних. Це вже стало приводом для популярного жарту, що Росія нарешті отримала “безвіз” з Америкою. З цим пов'язаний черговий витік загострення відносин між Вашингтоном та Москвою.
Державний департамент США ухвалив рішення припинити видачу неімміграційних віз росіянам. Виїхати до США не вийде з бізнесовою, туристичною, навчальною цілями та за програмами лікування. Обмеження не поширюються на власників раніше отриманих віз. Рішення вступає в дію на території всіх консульських відділень, окрім Москви, де видачу віз буде відновлено з 1 вересня.
Але навіть відновлення не означає, що візи видаватимуть вільно, так як це було раніше. Це радше дипломатичне формулювання для того, аби приховати реальний стан американсько-російських відносин. Адже організувати візовий процес американцям вигідно так, аби росіяни отримували дозвіл на відвідання США, як кажуть в Росії, “в час по чайной ложке”.
Є також вагомі підозри вважати, що найголовнішими адресатами такого рішення є не прості росіяни, а обрані. Йдеться про олігархічне коло російського президента, така званий кооператив “Озеро”. Був у Володимира Путіна свого часу такий період бурхливої молодості у бандитських 90-х, коли майбутній російський президент знав 400 відносно законних способів відйому грошей.
Тоді під час його роботи заступником мера Санкт-Петербурга сформувалося неформальне коло спілкування Путіна з бізнесменами, авторитетами та чиновниками на базі коперативу з романтичною назвою “Озеро”. Зараз ці “кооператори” посідають перші позиції у російському списку мільярдерів та займають найвищі посади у владі. І саме цих бойових “побратимів” підполковника КДБ американці вирішили підвісити на болючий гачок. Адже, обкрадаючи “матушку Росію”, ці кришталево чесні посіпаки Путіна свої статки та нерухомість тримають аж ніяк не у Воронежі або Норільську, а у Маямі та Сан-Франциско.
Тепер потрапити до власного обійстя на узбережжі Атлантичного та Тихого океанів стане попросту неможливо. Те саме стосується російської “золотої молоді” – дітей корумпованих російських силовиків та чиновників, які проходять навчання у найпрестижніших американських коледжах на гроші, виведені з держбюджету.
Адміністрація Дональда Трампа виявилася спритним учнем і збочена логіка Путіна з його “багатоходовочками” починає отримувати гідну асиметричну відповідь. Адже рішення про припинення видачу віз росіянам американці пояснили наслідком дій російської влади.
Нагадаю, кілька тижнів тому Володимир Путін оголосив про висилку з території РВ 755 американських дипломатів. Дональд Трамп, у свою чергу, подякував Путіну за допомогу у скороченні дипломатичного персоналу, але тепер виявилося, що видавати візи стало нікому. Ці обміни уколами перетворюють американсько-російські відносини на захопливий серіал у стилі часів Холодної війни. А значить, попереду нові шпигунські скандали та нові санкції.

+Відео

Источник: 24 Канал - Все новости