Безглузде виправдання Freedom House, або чому Крим раптово вкотре «став» російським

Одна з найбільш відомих та авторитетних правозахисних організацій у світі Freedom House "прикріпила" Крим до Росії, зафарбувавши їх одним кольором. Народний депутат Володимир Ар’єв висловив обурення цим фактом і заявив, що "Freedom House не вперше потурає російським окупантам".
В організації заявили, що зафарбування у певний колір лише висвітлює ситуацію з правами людини на певних територіях, проте пояснити, чому окупований Донбас не виокремлений і має той самий рівень демократії, що і контрольована українським урядом територія, так і не змогли. Чи варто шукати конспірологію у цій ситуації?
Отже, правозахисники з Freedom House вже не перший раз припустилися небезпечних неточностей, презентуючи свої дослідження. Останній раз подібний скандал спалахнув у лютому 2017 року, коли за підсумками попереднього року організація так само зафарбувала територію окупованої Автономної Республіки Крим в один колір з Російською Федерацією. Директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф під час презентації звіту тоді відзначив, що спірні території іноді оцінюється окремо. До числа таких "спірних" територій він доволі несподівано зарахував і анексований росіянами Крим.
Дивна невизначена позиція, коли статус півострова як тимчасово окупованої території давно визнаний всіма провідними міжнародними організаціями та абсолютною більшістю світових держав. Як на мене, слід зазначити, що у даному випадку йдеться виключно про внутрішню політику цієї організації, яка створює двозначність. То вони розрізняють країни, то вони розрізняють території. Зрештою, так сталося і в останньому випадку, який викликав збурення в Україні.
Адже правозахисники Freedom House могли б позначити Крим одним кольором з Україною, але тоді б це означало, що і в нашій країні, і на півострові абсолютно однакова ситуація. У Freedom House є три кольори, які позначають вільні, частково вільні та невільні території. Тобто якщо позначити Крим і Україну одним кольором, це означатиме, що ситуація в окупованому Росією Криму абсолютно така сама, як і в решті України.
Отже, йдеться про фактичний стан справ із правами людини на конкретних територіях! Таке пояснення виглядає цілком логічним. Але тоді нелогічним виглядає наступний момент: чому не позначені цим кольором "невільних територій" тимчасово окуповані райони Донбасу? Freedom House всю Україну і весь Донбас "зафарбував" як "частково вільну територію", тобто вийшло, що в "ЛДНР" ситуація з правами людини така сама, як і в решті України. Але ж це не відповідає дійсності.
Очевидно, для уникнення претензій, такі території варто було б позначати якимось четвертим кольором, наприклад, "невизнані чи тимчасово окуповані території". Якби це було зроблено, я переконаний, не було б жодних питань. А так це виглядає як натяк на те, що Freedom House визнає анексію Криму. Виглядає так, що це дослідження було зроблено неякісно, а пояснити свій ляп неуважністю там не наважилися.

+Відео

Источник: 24 Канал - Все новости