Відпочинок на морі: чому варто поїхати у Шарм-ель-Шейх
Розповідаємо, чому вам просто необхідно провести відпустку у Шарм-ель-Шейху. В щотижневій рубриці Радіо МАКСИМУМ читайте про найкращі куточки світу.

Єгипетський курорт Шарм-ель-Шейх простягнувся вздовж берега моря на кілька десятків кілометрів. Найвідоміший район курорту у туристів – Наама Бей, так званий місцевий Вегас, через велику та різноманітну індустрію розваг. І все ж головний скарб, що приваблює на єгипетські берега тисячі мандрівників, звичайно, море.

Заповідник Рас-Мохаммед

Рас-Мохаммед – одне з наймальовничіших місць в усьому Єгипті  - фото 265227

Рас-Мохаммед – одне з наймальовничіших місць в усьому Єгипті / Depositphotos

Зграї різнокольорових риб, острови коралових рифів, які видно над поверхнею моря, мангрові дерева, які ростуть прямо у воді, – лише маленька частина того, що можна побачити в цьому національному заповіднику. Вважається, що Рас-Мохаммед – одне з наймальовничіших місць в усьому Єгипті. Причому красу тут можна знайти не тільки під водою (коралові ліси в цьому заповіднику дуже любив Жак Ів Кусто), але і на суші – взяти хоча б геологічні розломи, що утворилися в результаті землетрусів.

Наама Бей

Тут також можна помилуватися рибками - фото 265228

Тут також можна помилуватися рибками / OrangeSmile.com

Наама Бей – безвітряна бухта, з піщаними пляжами і розчищеним від коралів дном. Для любителів поплавати на глибині, вхід у море можливий по понтонах. На живих коралових рифах можна помилуватися рибками. Підводне життя бухти, звичайно ж, не настільки жваве через штучний пляж, проте все ж є, на що подивитися.

Аквапарк

Відпочинок на морі: чому варто поїхати у Шарм-ель-Шейх - фото 265229

Відпочинок на морі: чому варто поїхати у Шарм-ель-Шейх / YouTube

Дев'ять різнокаліберних басейнів і 44 гірки з назвами, від яких у людей, незвичних до екстриму, може застигнути в жилах кров: "вільне падіння", "камікадзе", "чорна діра" і "цунамі" тощо.

Старий ринок

На старому ринку можна придбати купу корисних і красивих речей  - фото 265230

На старому ринку можна придбати купу корисних і красивих речей / Book Tour Egypt

Старий ринок в Шарм-ель-Шейху, незважаючи на назву, вважається місцем відносно новим. Тут допізна працюють торгові центри і численні вуличні кафе, в яких відвідувачам пропонують вишукані страви арабської, японської та європейської кухні. Перебуваючи на старому ринку, можна придбати купу корисних і красивих речей. Крім фруктів, прянощів і арабських солодощів, базар рясніє котячими фігурками, папірусами, музичними інструментами і прикрасами.

Міський пляж

Це рай для дайверів, але купатися на таких пляжах дуже важко  - фото 265231

Це рай для дайверів, але купатися на таких пляжах дуже важко / Itaka

Особливість пляжу Шарм-ель-Майя в тому, що це єдиний в Шарм-ель-Шейху піщаний пляж (не бухта), всі інші – коралові, по ним не можна ходити без спеціального взуття. Оскільки пляжі Шарм-ель-Шейха знаходяться в особливій природній зоні, тут заборонено очищати дно від коралів. Це рай для дайверів, але купатися на таких пляжах дуже важко і навіть небезпечно – корали починаються майже біля самого берега.

Риф Гордон

Вже більше 30 років 'Lovilla' просто стирчить над морем - фото 265232

Вже більше 30 років "Lovilla" просто стирчить над морем / Imgur

У 1981 році панамському суховантажу під назвою "Lovilla" дуже не пощастило: корабель потрапив на мілину (яка виявилася нічим іншим, як рифом Гордон). Кілька днів команда намагалася врятувати судно, але, як не мучилися моряки, зняти корабель з мілини так і не вдалося. Вже більше 30 років "Lovilla" просто стирчить над морем і є ласим шматком для аквалангістів. Сам риф Гордон величезний і є домом для десятків видів морських мешканців.

Пляж Набк Бей

 У бухті Набк Бей найбільш помітні часи припливів і відливів моря - фото 265233

У бухті Набк Бей найбільш помітні часи припливів і відливів моря / Booking.com

Бухта Набк Бей знаходиться приблизно в 10 кілометрах від аеропорту Шарм-ель-Шейх. Пляжі Набк Бея ваблять натовпи туристів своїми прекрасними і зручними пологими піщаними берегами, казковими коралами і рибами, що мешкають в морі. У бухті Набк Бей найбільш помітні часи припливів і відливів моря, а за часів відпливу море йде досить далеко.

Ресторан "Hard Rock Cafe"

Атмосферу рок-вечірки тут доповнює відповідний антураж  - фото 265234

Атмосферу рок-вечірки тут доповнює відповідний антураж / Arrakeen

Представник всесвітньо відомої мережі кафе, в Наама Бей, одне з улюблених місць для молодіжного відпочинку. Всю ніч тут звучить музика, дискотека відкрита до самого ранку. Атмосферу рок-вечірки доповнює і відповідний антураж: предмети, які належали світовим зіркам, музичні інструменти. А фасад кафе прикрашає величезна гітара.

Бухта Рас Ум Ель Сід

Море в районі бухти викликає великий інтерес для нирців  - фото 265235

Море в районі бухти викликає великий інтерес для нирців / EnjoyTravel

Бухта з її чудовими кораловими рифами – одне з найпопулярніших місць для дайвінгу. Її назва означає в перекладі з арабської "материнський мис". Знаменитий дослідник Жак Ів Кусто включив ці місця до списку 10 найкращих в світі. Завдяки неймовірній красі підводного світу і величезній кількості підводних морських жителів море в районі бухти викликає великий інтерес для нирців.


Источник: 24 Канал - Все новости