Пам’ятки Києва отримають нове життя завдяки VR-техногіям
Мистецьке об'єднання Hronotop.UA підготувало для киян незвичайний проект, в якому поєдналися музика, новітні технології та історії будинків.

Моє місто – казка. Кожного ранку дорогою на роботу, я посміхаюсь, дивлячись на знайомі фасади, які ховають в собі частинку історії. Місто надихає мене, дарує радість, наснагу жити та створювати нове.

Культурне об’єднання Hronotop.ua мріє, аби кожен киянин міг сказати це про себе. Ми розуміємо катастрофічність ситуації, яка склалась з охороною культурних пам’яток Києва. Впевнені, що вести розмову про проблему необхідно. Але дуже важлива мова, якою ми будемо говорити, і на нашу думку, це має бути мова мистецтва – найуніверсальніша з усіх.

""
Проект "Пам'ять міста"

Команда Hronotop.ua вирішила долучитись до вирішення проблеми, а Київська міська державна адміністрація підтримала цю ініціативу.

Якщо для захисту культурних пам’яток об’єднати новітні технології, музику та історії будинків – ми отримаємо "VR-оперу Ноктюрн" – оперу розчинену у просторі міста.

"VR-оперу Ноктюрн" – дивіться відео!

Для повноцінного перегляду історії вам знадобляться лише смартфон та навушники. Опинившись на локації, потрібно під'єднатися до Wi-Fi сітки та отримати додаток у форматі відео 360°, і будівля навпроти розкаже свою історію. З подальшим розвитком проекту ви зможете влаштувати собі оперну екскурсію містом. Для глибшого занурення поблизу локації у тимчасове користування кожен можете отримати VR-шолом та інструкцію до його використання.

Тестовою локацією проекту Пам'ять міста "VR-опера Ноктюрн" є будинок за адресою Андріївський узвіз, 18. Тест-драйв буде проводитесь з 16 по 31 жовтня. VR-шолом та консультацію можна отримати у Літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова (Андріївський узвіз, 13).

""
Київ минулого оживає...

Основою для створення музичного матеріалу композитором Сергієм Вилкою стала опера Миколи Лисенка "Ноктюрн". Автор ідеї – Антон Литвинов.

Вкрай важливо, пам'ятаючи і шануючи минуле, з обережністю вбудовувати його в майбутнє. Пам'ятки міста, подекуди зруйновані, можуть отримати нове життя у цифровій реальності, нагадуючи нам про живу історію міста.

Культурне об’єднання Hronotop.ua


Источник: 24 Канал - Все новости